Otrzymaliśmy certyfikat za nasze działania.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą #codeweek. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą #codeweek. Pokaż wszystkie posty
piątek, 20 października 2017
Certyfikat Code Week
Dziś podsumowaliśmy nasz udział w europejskim Code Week. W ramach eventu "Magia kodowania w 3c" wykonaliśmy własne loga wydarzenia, wkomponowując w nie trasę dla Ozobotów.
czwartek, 19 października 2017
Kocia muzyka
Nuty to również kod - międzynarodowy kod, pozwalający zapisać muzykę.
W ramach eventu "Magia kodowania w 3c" odczytywaliśmy nuty popularnej piosenki.
W ramach eventu "Magia kodowania w 3c" odczytywaliśmy nuty popularnej piosenki.
Śpiewaliśmy piosenkę solmizacją i graliśmy ją na dzwonkach.
środa, 18 października 2017
Zaszyfrowane działania
Pani dała nam dziś kartkę, na której były tajemnicze działania: różne kształty, a pomiędzy nimi znaki matematyczne. W ramach eventu "Magia kodowania w 3c" musieliśmy je odszyfrować - dowiedzieć się, jaki kształt odpowiada jakiej cyfrze. To nie było łatwe zadanie, ale większość z nas bezbłędnie sobie z nim poradziła. A po rozszyfrowaniu kartki od Pani sami pisaliśmy zaszyfrowane działania.
wtorek, 17 października 2017
Zakodowana piosenka
Dziś pisaliśmy tekst nowej piosenki, którą będziemy śpiewać. Jest dość
trudny, dlatego wykorzystaliśmy nabyte ostatnio umiejętności i w ramach eventu "Magia kodowania w 3c"zakodowaliśmy go, aby wersja obrazkowa pomogła nam go zapamiętać.
poniedziałek, 16 października 2017
Międzynarodowy Dzień Białej Laski
Wczoraj był dzień osób niewidomych. Próbowaliśmy poczuć, jak to jest, poruszać się nie widząc. Kierowani poleceniami Pani, chodziliśmy po placu zabaw. Dziwnie jest nie móc patrzeć...
W ramach eventu "Magia kodowania w 3c" poznaliśmy dziś alfabet Braille'a w wersji czarnopunktowej. Pisaliśmy za pomocą tego alfabetu.
Udało się. Napisaliśmy.
Kto potrafi przeczytać?
piątek, 13 października 2017
Europa
W ramach eventu "Magia kodowania w 3c" zespołowo odkodowywaliśmy tajemniczą planszę.
W grupie siła - poradziliśmy sobie znakomicie.
Plansza kryła w sobie taki napis:
Dziękujemy serdecznie pani Ani Świć za planszę kodowania na dywanie!
czwartek, 12 października 2017
Kodowanie zespołowe
W ramach eventu "Magia kodowania w 3c" dziś pracowaliśmy w losowo dobranych grupach nad kodowaniem liter, układających się w hasło.
Efekt naszej pracy okazał się fantastyczny!
Efekt naszej pracy okazał się fantastyczny!
A tak wyglądała praca w grupach:
Udało się na 100%! A nawet na więcej! Brawo my!
środa, 11 października 2017
Kosmos
Dziś utrwalaliśmy wiedzę na temat Układu Słonecznego oraz poznawaliśmy Ziemię, kontynenty i oceany.
W ramach eventu "Magia kodowania w 3c" projektowaliśmy kosmiczne trasy dla ozobotów z wykorzystaniem czterech kodów. My rysowaliśmy, a Pani karmiła robociki.
Niełatwym zadaniem było ułożenie z naszych kart jednej trasy kosmicznej podróży, ale pracowaliśmy dotąd, aż się udało!
Ozoboty wyruszyły w kosmiczną podróż, a my mogliśmy sobie wyobrażać i opowiadać ich kosmiczne przygody, jednocześnie służąc za serwis techniczno - ratunkowy :)
Zaobserwowane problemy na trasie pozwoliły nam wysnuć wnioski, jakich błedów należy unikać przy programowaniu tras dla ozobotów.
W ramach eventu "Magia kodowania w 3c" projektowaliśmy kosmiczne trasy dla ozobotów z wykorzystaniem czterech kodów. My rysowaliśmy, a Pani karmiła robociki.
Niełatwym zadaniem było ułożenie z naszych kart jednej trasy kosmicznej podróży, ale pracowaliśmy dotąd, aż się udało!
Ozoboty wyruszyły w kosmiczną podróż, a my mogliśmy sobie wyobrażać i opowiadać ich kosmiczne przygody, jednocześnie służąc za serwis techniczno - ratunkowy :)
wtorek, 10 października 2017
Światowy Dzień Drzewa
Dziś przypomnieliśmy sobie, co wiemy o drzewach oraz o warstwach lasu.
W ramach eventu "Magia kodowania w 3c" odkodowywaliśmy i kodowaliśmy obrazek drzewa na kartce w kropki (według kodu podanego przez Panią rysowaliśmy pień i konary, a potem samodzielnie rysowaliśmy koronę i pisaliśmy do niej kod.
W ramach eventu "Magia kodowania w 3c" odkodowywaliśmy i kodowaliśmy obrazek drzewa na kartce w kropki (według kodu podanego przez Panią rysowaliśmy pień i konary, a potem samodzielnie rysowaliśmy koronę i pisaliśmy do niej kod.
Subskrybuj:
Posty (Atom)

























































